Partners

SRB op de Sim Expo Dortmund 2025


Net als voorgaande jaren vond ook in 2025 de Sim Expo in Dortmund weer plaats. De deuren waren geopend van 17 t/m 19 oktober, en wij van SimRaceBlog waren aanwezig op vrijdag 17 en zaterdag 18 oktober.

Met ruim 24.000 bezoekers en 74 standhouders brak de Sim Expo dit jaar opnieuw records. Dat merkten we meteen: waar de vrijdag normaal een rustige dag is, was het dit jaar al net zo druk als de zaterdag van vorig jaar. De beurs was in het weekend zelfs volledig uitverkocht, en de hele hal van de Messe Dortmund stond vol met stands en podia. De sfeer was top — gezellig druk, al betekende dat soms wat langer wachten om nieuwe simracing hardware uit te proberen.

Een van de dingen waar we altijd naar uitkijken, is het weerzien van bekende gezichten. Zo hebben we weer gezellig bijgekletst met onder andere Conspit, Sim-Lab, Ascher Racing, Asetek, TREQ, BavarianSimTec, Zen’s Simwheels, SRP en meer. Ook hebben we nieuwe contacten gelegd, onder andere met BDH Race Sim Hardware en PXN.

Het allerleukste blijft natuurlijk het ontdekken van nieuwe simracing hardware. Zo zagen we bij Conspit hun nieuwste ontwikkelingen: de MAX 01 en PW1 stuurwielen en uitbreidingen binnen de Ares wheelbase-lijn, waarbij ze hun ecosysteem gaan openstellen voor derde partijen. Sim-Lab liet de voortgang zien van hun eigen wheelbases en het aankomende Cosworth CCW MK3 stuurwiel, dat ze samen met SimRep Engineering bouwen. Simagic presenteerde de nieuwe P700 pedalenset, het Zeus stuurwiel en hun EVO wheelbases. TREQ toonde hun nieuwe CCX simrig en vertelde meer over de verhuizing naar hun nieuwe hoofdkantoor in Boekel (Nederland) — waar wij later zeker nog een kijkje gaan nemen.

Fanatec verraste ons met hun gloednieuwe Podium DD wheelbase en Podium pedalenset. Bij BavarianSimTec zagen we de nieuwe Delta-lijn, en bij Asetek stonden prototypes van hun aankomende handrem en schakelpook. Simucube toonde hun nieuwe 3-serie wheelbases, en bij Zen’s Simwheels konden we de LMP2-X van dichtbij bekijken. Ook ontmoetten we voor het eerst de man achter Fat Black Cat, waarbij we meteen kennismaakten met zijn pedalenset. Bij BDH Race Sim Hardware hebben we hun nieuwste high-end Active H-patroon schakelpook bekeken, evenals de H2 H-patroon + sequentiële pook en de SH1 sequentiële schakelpook.

Natuurlijk hebben we nog veel meer gezien en gesproken dan we hier kunnen samenvatten. Alles bij elkaar was het weer een geslaagde en gezellige editie van de Sim Expo, vol toffe indrukken en interessante gesprekken over mogelijke nieuwe reviews voor 2026.

Zoals altijd hebben we een hoop foto’s gemaakt — hieronder vind je een mooie impressie van dit fantastische weekend.

Kortom: de Sim Expo 2025 was opnieuw een succes!